Než se pěšec stane králem

Publikované

Než se pěšec stane králem

Kaspián je boháč: má dluhů na rozdávání, mizerné kamarády, nezaplacené školné, nemocnou matku a rodinu, kterou nedokáže vystát. A ještě něco má Kaspián: zaměstnavatele, který chce, aby pro něj špehoval a kradl, a ten zaměstnavatel má poskoka a ten poskok je psychopat a ten psychopat Kaspiána miluje. Ano, Kaspián má hlavně problém. Spoustu problémů.

Romány

Než se pěšec stane králem 2: Šach mat

Kaspián se vrátil z podsvětí zpátky na zemi. Ale jaké jsou jeho šance na přežití?
Vévoda Strob zavraždil guvernéra a teď vládne jako diktátor. Moc mu zajišťuje smečka žoldnéřů, která zabije každého, kdo se jí znelíbí. Strobův jediný nepřítel, lord Ornet, je v žaláři. Psychopatický šermíř Salazar zmizel.
Kaspián nemá nikoho než bandu kriminálníků, která se odmítla podvolit novému řádu. On sám je hledaným mužem. Má vůbec naději, že zachrání svůj domov, svoji zemi a své přátele?

Romány

Myju si ruce

Je správné spáchat zločin, když se zdá, že nemáte na vybranou? A jste si vůbec svého zločinu vědomi? Za koho nesete zodpovědnost a za koho byste ji měli nést? Jak zkrotit démony uprostřed lidské duše a kdy je na čase nechat je vyjít na povrch? Tyto a další otázky zkoumá devět povídek na téma viny. Protože jako tomu bylo už před dvěma milénii: je tak snadné mýt si nad problémem ruce, ale pokud budeme zavírat oči a odvracet tváře, neuvidíme, že si je myjeme v krvi.

Sbírka povídek 
e-kniha

Koumáci v akci 2

Školní výlet na zámek Krumlov, kam se díky Páje vypraví celá třída, začne nevinně. To se změní ve chvíli, kdy Honza zahlédne Bílou paní v černých rukavičkách, které podle Pájina výkladu znamenají blížící se nebezpečí. Jak to všechno dopadne?

Napsal jsem scénář k jednomu ze tří příběhů.

Komiks 

Koumáci v akci 3

Koumáci se vydají do časů krále Artuše, aby zakletému rytíři pomohli získat zpět jeho milou Gwenhwyfar… Ale nebude to jednoduché – do cesty se jim postaví nejen hladoví loupežníci, ale hlavně zlá Morgana, která udělá všechno proto, aby jí nikdo nezkazil její plány.

Napsal jsem scénář k jednomu ze tří příběhů.

Komiks 

Koumáci v akci 4

Poklidnou zimní atmosféru a přípravu Vánoc naruší zlomyslný pavoučí bůh Anansi. Jak se sem až z Afriky dostal a hlavně – je možné jeho řádění zastavit? Koumáci sice zjistí, jak využít Anansiho slabinu a porazit ho, ale plán se zvrtne. Jak to všechno dopadne?

Napsal jsem scénář k jednomu ze tří příběhů.

Komiks 

Koumáci v akci 5

Kdosi ze školy ukradl vzácný obraz. Podaří se ho Koumákům objevit?

Napsal jsem scénář k jednomu ze tří příběhů.

Komiks 

Papírová pavučina

Sborník fantastických povídek

Povídka „Myšina“

Myš se s vyděšeným zapištěním schovala pod polici s dětskými časopisy. Musím ji odtamtud dostat pryč, tady nám za chvilku sežere všechny Médi Pusíky a co pak chudáci děti, kdo jim bude vysvětlovat, že lžička se nestrká do zadku, ale používá se k jídlu (ale když na to přijde, můžeš jí spolužákovi vydloubnout oko a zamíchat ho rodičům do kávy).

Povídka